Opera Gliniana na Uwolnij Łacha!

Moi drodzy!
Zapraszam Was na IV wiosenną edycję praskiej wymienialni ubrań Uwolnij Łacha! Niewątpliwą (ekhm!) atrakcją będzie moja obecność (oraz 21 innych rękodzielników).
Oprócz mojej wspaniałej osoby oczywiście przewidziano inne atrakcje, chociażby właśnie wymianę ciuchów.

Z materiałów organizatora:


To już IV edycja największej wolnej wymiany ubrań i dodatków. Wiosenna impreza odbędzie się w sobotę, 6 marca, w przestronnych wnętrzach klubu „Sen Pszczoły” przy ulicy Inżynierskiej 3, o godzinie 12:00.
Nasze motto „Co Moje To Twoje” jest ekologiczną alternatywą odświeżenia nie tylko naszej garderoby, ale również półek z książkami i płytami, sprzętów AGD/RTV oraz innych rzeczy zalegających w kątach naszych mieszkań. ”Uwolnij Łacha” jest sposobem na kryzys nie tylko w naszych szafach, ale również w portfelach. Zatem przygotujcie wszystko co chcielibyście wymienić, tak aby przyniesione rzeczy miały szansę znalezienia nowego właściciela. Dzięki temu każdy na nową porę roku może wyszukać coś wyjątkowego dla siebie.

Zaczarują Was zapachy dań kuchni indyjskiej w wykonaniu znanego z drugiej edycji imprezy, duetu Anapurna. Spróbować będzie można również kuchni wietnamskiej oraz potraw kolektywu United Cookers. Dla odważnych uczestników będzie wybieg i lustra, tak aby mogli zaprezentować łachowe zdobycze w pełnej krasie. I wszystko okraszone leniwymi dźwiękami, które zapoda Fairyboy Lumiere. Tradycyjnie zostanie wyznaczona “strefa nieograniczonej zabawy dla dzieci” wolna od dymu tytoniowego, gdzie pod opieką animatora z Centrum Aktywności Dziecięcej "Skakanka" mali uczestnicy będą mogli lepić, formować, malować.Tak jak na poprzednich edycjach będzie można zakupić oryginalne rękodzieła (biżuteria, torebki, i różnego rodzaju kobiece dodatki), które swoimi niepowtarzalnymi wzorami będą cieszyły długo jeszcze po imprezie, przypominając dobrą zabawę. W związku z nadchodzącą wiosną będzie też „Co nieco” dla miłośników jednośladów. Arena głównej wymiany odbędzie się w przestronnym i przewiewnym miejscu pozwalając na swobodne poszukiwania. Wieczorem zagra do tańca Full Tandeta ,aby zakończyć ten świąteczny dzień wyskokowo.Wszystkie ubrania, które pozostaną po wymianie, przekażemy do praskiego oddziału PCK.Bilet wstępu 5 zł.Do zobaczenia w pierwszy weekend marca po prawej stronie miasta!
Marta
 

podkładka pod kubek - w badylki ;-))

Podkładek było więcej, ale dwie zeżarła przed pierwszym wypałem moja kotka, która lubuje się w podgryzaniu schnącej gliny, jedną załatwiłam skutecznie ja. A że więcej suszek tego typu nie mam... ostała się jedna. Poczekam do lata :-)
Podkładka jest z białej gliny, wzór wypełniony jest czarną angobą, wszystko pokryte jest przezroczystym szkliwem.
Średnica: 8 cm
Cena: 12 zł


kubek z kotami (na zamówienie)

myślę sobie że ta zima musi kiedyś minąć

Zima juz mi zbrzydła, całą moją energię zasypał śnieg. Niby jest lepszy niż błoto, niby... Czas się dłuży, nic się nie dzieje, strach wyjść z domu, bo tyłek odmrozi. I mimo tego, że się dłuży, to dni uciekają jak szalone.
Trudno mi coś fajnego wymyślić, żeby zrobić coś ładnego, poświęcam na to dwa razy więcej czasu niż zwykle.
Niech już zrobi się zielono. Chociaż trochę. I niech dni będą dłuższe.